Kilo Problemi ve Kilo ile Mücadele

11 Oca

Gün geçtikçe ve iş hayatının, öğrenci hayatının getirdiği meşguliyet nedeniyle hazır yiyeceklere olan ilgi arttıkça, zaten var olan kilo problemi git gide artmaya başladı. İnsanlar fazla kiloya sahip olmanın verdiği huzursuzlukla baş etmek için farklı yöntemlere başvurabiliyor. Mesela kılık kıyafette değişikliğe gidilebiliyor ya da çeşitli aktivitelerle motivasyon sağlanabiliyor. Fakat bu tarz yöntemlere başvurmak asıl problemi ortadan kaldırmıyor elbette. Kilo sahibi insanların gerek bir diyetisyenle görüşerek gerekse ideal beslenme düzenine uyum sağlayarak kilo vermesi elbette sağlık için mecburidir.

kilo problemi
kilo problemi

Kilo vermek için son zamanlarda uygulanan ve genel görüşün oldukça faydalı olduğu yönünde olan bir diyet programı bulunuyor. Detoks adı verilen bu diyet programı vücuttaki toksinlerden kurtulmayı esas alıyor.

Detoks Diyeti Nasıl Yapılır?

Uygulaması sanıldığından daha zor olan bu diyet ciddiye alındığında başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Ancak herkesin uyum sağlayabildiği bir diyet yöntemi olmadığı bilinmelidir.

zayıf olmak
zayıf olmak

Detoks diyeti 5 günlük bir uygulamayı gerektirir ve 3 ay boyunca ayda bir defa tekrarlanır. Diyeti uygulamak için gereken bazı şartlar bulunuyor elbette. Bir su bardağı sıcak suya limon sıkılarak içilir, ancak bu miktar abartılarak 3 litreden fazla tüketilmemelidir. Diyetin uygulandığı günlerde alkol ve sigara kullanılmamalı ve beslenme tarzı olarak tuz kullanımı azaltılmalıdır. Şeker yerine tatlandırıcı kullanılabilir ancak mümkünse şeker kullanmayı bırakmak daha doğrudur. Diyet uygulaması olsa da ara öğünler aksatılmamalıdır. Ayrıca doktor kontrolünde uygulanması ve doktor talimatlarına uyulması daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir