Hamilelikte Sağlığınıza Dikkat Edin

12 May

Hamile olan bir bayanın dikkat etmesi gerekenler vardır. Bunun başında sağlık geliyor. Sağlık artık sadece sizin sağlığınız değil, taşıdığınız çocuğunuzun da sağlığıdır. Onun sağlığından da siz mesul olacaksınız. Bu yüzden bunun bilinci ile yaşamaya özen gösterin. Hamilelikte sağlığınıza dikkat etmezseniz bunun karşılığını çok acı ödersiniz.

gebelikte sağlık
gebelikte sağlık

Hamile olan bir bayanın ilk olarak yediğine ve içtiğine dikkat etmesi gerekiyor. Artık her şeyinizi kontrol altına almalısınız. Ne yediğinize ne içtiğinize iyice dikkat etmelisiniz. Aşırı yağlı ve ağır yiyeceklerden kaçınmanız gerekiyor. Daha hafif ve sağlıklı şeyler tüketin. Bu dönemde özellikle bol bol sebze tüketmeye özen gösterin.

balık
balık

Balık Tüketin

Abur cubur ürünlerden uzak durmanız gerekiyor. Abur cubur yiyecekler hem zararlıdır hem de fazla yağlıdır. Bu yüzden uzak durun. Bunun dışında haftada en az 3 defa balık tüketmeye çalışın. Her açıdan size yarar sağlayacak olan balık ile güçlü bir hamilelik geçirebilirsiniz. Yumurta, süt ve yoğurdu da bol bol tüketmeye çalışın. Meyve tüketiminizi de arttırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.