Kıskançlığı Azaltmanın Yolları

2 Kas

Bir ilişkinin en temel taşı kıskançlıktır. Arada kıskançlık yoksa o ilişkide bir şeyler eksiktir. Ama aşırı kıskançlıkta güven eksikliğine işarettir. Partnerinizi çok seviyor hatta deliler gibi aşık olabilirsiniz. Sizden başka kimseyle ilgilenmesini istememeniz de oldukça normal bir şeydir. Ama şunu unutmayın, siz sevdiğiniz tarafından önemli olduğunuz için yürüttüğünüz şeyin adı bir ilişkidir.

kıskanç
kıskanç

Onu Zorlamayın

Bir ilişkide olduğunuzu ve karşı taraf için seçilmiş kişi olduğunuzun farkına varın. Onu baskı altına almak ve sürekli sorgulamaktan vazgeçin. Günümüzde ilişkilerde kıskançlığın dozunun artmasının sebeplerinden biride çevre baskısıdır. Çevrenizdekiler sizi kendi eşlerine davrandıkları davranmaya itebilirler. Bu tuzağa düşmeyin. Birileri tarafından dışlanmamak için kişiliğinizi ezdirmeyin.

kıskançlık
kıskançlık

Sevgilinizi tehdit etmek size hiçbir şey kazandırmaz. Çünkü günün birinde o bu tehditleri aşar ve ilişkiniz son bulur. Karşı tarafın geçmişine saygı duyun. Geçmişi kıskanmak kendi kendinize savaşmaktan başka bir şey değildir. Sevgilinizi kaybetmek istemiyorsanız davranışlarınıza çeki düzen verin. Ona sert davranmayın. Gerekli durumlarda kıskanarak onu sevdiğinizi hissettirin. Ama bunu zorbalığa çekmenin anlamı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir