Korse Kullanmanın Faydaları Ve Zararları

26 Nis

Korse genelde fazla kilo sahibi bayanların tercih ettiği parçaların başında gelir. Çünkü korsedeki amaç vücudu toparlamadır. Aslında korse daha başka kullanım alanlarına da sahiptir. Mesela bel fıtığı olan kişiler korse tercih edebilirler. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için korse kullanmanın bazı faydaları ve zararlarından kısaca söz etmek istedik

korse
korse

Korse Seçerken Dikkat

İlk olarak faydalarından söz etmek gerekirse kuşkusuz ki herkesin en çok bildiği kilolarını gizlemeye yaramasıdır. Genelde özel günlerde bacak kısmı veya bel kısmı için korse giydiğinizde bir iki beden incelmeniz mümkün olabiliyor. Ayrıca vücuda yapıştığı için terleme sağlıyor. Bu da yağların yok olmasına yardımcı oluyor. Zayıflamaya yardımcı sporcu korseleri sıkılaşmayı ve daha ince görünmeyi sağlar. Ayrıca vücudun sabit durmasını yarayan korseler kişiyi ani hareketlerden gelen zararlardan korur.

korse kullanımı
korse kullanımı

Korsenin zararları konusuna gelirsek ilk olarak kumaşı sebebiyle cildin nefes almasına engellemesinden söz edebiliriz. Terletici özelliği olduğu için eğer günlük kullanıyorsanız sürekli terin üzerinizde soğumasına sebep olur. Bu da kişinin çok çabuk hasta olmasına sebebiyet verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir