Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatan Öneriler

6 Kas

Makyaj yapmak, bir kadının olmazsa olmazlarından. Bu yüzden her kadının evinde birbirinden farklı birçok kozmetik malzemesine rastlamak mümkün. Fakat bazı makyaj malzemeleri ya kırılıyor ya da uzun süre kullanmamaktan dolayı bir köşede unutulup bozulabiliyor. Dolayısıyla bu da yeniden masraf yapmaya sebep oluyor. Bu yüzden tasarruf yapmak ve makyaj malzemelerini daha etkin kullanabilmek için bazı yöntemleri kullanmak gerekiyor.

fırçalar
fırçalar

Makyaj Malzemelerini Basit Yöntemlerle Tamir Etmek Mümkün

Makyaj malzemelerinde en sık karşılaşılan sorun özellikle far, allık ve pudra gibi narin ürünlerin kırılıp toz haline dönmesidir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında, onu çöpe atıp yenisini satın almak yerine kırılan makyaj malzemesinin üzerine hava almayacak şekilde streç örtüp, üzerinden spatula ile ezilerek toz hale getirilmeli ve daha sonra içerisine 1, 2 damla alkol katılarak, buzdolabında soğutulmalıdır. Bu sayede kırılan malzeme, eski halinden bile daha iyi ve sağlam olabilir.

makyaj
makyaj

Bir diğer sorun da hava alan maskaranın kuruması ve eskisi kadar etkili olmamasıdır. Bunun için maskara, kapağı kapalı şekilde ılık su dolu bardağa koyulmalı ve su soğuyana kadar orada bekletilmelidir.

makyaj yapmak
makyaj yapmak

Özellikle yazın meydana gelen ruj erimeleri ya da ruj kırılmaları da çözümsüz sanılan sorunlardan biridir. Bunun için rujun altından çakmakla ısı verilmeli ve o sırada kopan parçalar birbirine yapıştırılmalıdır. Bundan sonra, birleşim yerine de çakmakla ısı verilmeli ve daha sonra ruj, buzdolabına koyulup soğutulmalıdır. Bu oldukça pratik ve etkili bir işlemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir