Milat Dizisi Neden Yayından Kaldırıldı?

6 Oca

TRT 1 ekranlarında yayına getirildiği ilk günden beri oldukça büyük ilgi görmeyi başaran ve istihbarat savaşlarını işleyen Milat dizisi sessiz bir şekilde yayından kaldırılarak sonlandırıldı.

Milat dizisinin yayından kaldırılması ile ilgili ise dizi yapımcısı Eyüp Gökhan Özekin resmi Twitter hesabından duyuru yaptı. Eyüp Gökhan Özekin attığı tweetler ile Milat dizisini sonlandırdıklarını ve bu diziden oldukça keyif aldıklarını belirtti. Fakat yayından kaldırılma sebebi ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Milat Dizisi

Milat Dizisinin Konusu

Hollanda Uluslararası Terör Suçluları Hapishanesi’nde kalan terörist Asaf, hapishaneden bir şekilde kaçmayı başarır. Türkiye’nin baronlarının desteğini arkasına alan Asaf, tüm ülkeyi tehdit edebilecek güce sahip olan iki örgütü tek bir çatı altında birleştirme hayalleri kurmaya başlar.

Türkiye’yi iç ve dış taraflardan büyük sıkıntılara sokmaya başlayan bu örgüt büyük bir savaşında yaşanmasına yol açmıştır. Teşkilat birimleri artık ustaca düşünülmüş yöntemler ile savaşa girmek zorundadır.

Emeklilik kararı almak üzere olan MİT İstihbarata Karşı Koyma Birimi Başkanı Murat Bey, emekli olma hayalleri kurarken MİT Müsteşarı’nın özel talimatı ile yeni bir ekip için görevlendirilir.

Askerlik bilgileri ve stratejik kabiliyetleri ile dikkatleri çeken operasyon şefi Hamza ise yeraltı bağlantıları ile tanınmış olan İbrahim ile birlikte diğer birimlerden mevzu bahis ekibe dahil edilmeleri için özel bir emir ile çağırılır. Ekibin son üyesi ise ünlü iş kadını Esin Alpkaya’dır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir