Oval Vücut Tipli Hanımlar Nasıl Giyinmeli?

7 Oca

Vücut tipinizin nasıl olduğunu bilmek ve ona giyinmek her zaman altın kuraldır. Modadaki trendler gelip geçer ama siz kendinizi tanır ve ona göre giyinirseniz şıklığı her zaman yakalayabilirsiniz. Örneğin çoğu kadın iri çiçekli elbise desenlerinden uzak durur ama zarif kesimli ve vücuda oturan iri güllü bir modeli seçen bir hanım da aslında pekala şık olabilir. İngiltere prensesi Kate bazen bunun en güzel örneklerini veriyor. Ama kayınvalidesi sayılan Camilla tamamen kurallara uygun giyinse bile hiçbir zaman şık sayılmıyor.

giyim
giyim

Oval Vücut Tipi Dikkat İster

Halk arasında elma vücut denilen formun özelliği bel çevresinin omuz ve kalça kadar geniş olmasıdır. Bu tipte kıvrımlar yoktur. Bu yüzden vücudu böyle olan kadınların desenleri ayırmadan monoblok yani tek renk elbiseleri seçmesi doğru olacaktır. Yüksek bel, koyu renk, boru paça pantolon ve eteklerle kullanılan V yakalar üst bedeni daha ince gösterebilir.

oval vücut tipi
oval vücut tipi

Örneğin herkesin elbiseyle katıldığı bir davette derin dekolteli bir ceket ve pantolon giyerek değişiklik oluşturmak böylece mümkün. Ayrıca makyajda kullanılacak kırmızı bir ruj ve gösterişli bir kolye de dikkatleri boynunuzdan yukarı çekebilir. Amerika’daki ünlü sunucu Oprah Winfrey dünyanın en zengin ve en çok takip edilen kadınları arasında sayılan imajını oval vücutlu olmasına rağmen doğru giyinmesine borçlu. Doğru seçim yaparak estetik görünüm elde eden bu kadınların arasına Kate Winslet’i de katabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.