Wifi Kullananlar Dikkat!

6 Şub

Wifi artık her yerde kullanılan ve milyonların tercih etmiş olduğu bir internet hizmeti haline geldi.  “Journal of Microscopy and Ultrastructure” dergisinde yayınlanan bir araştırma yazısına göre wifi nedeni ile gelen elekro manyetik dalgalar ne yazık ki kanser riski artırıyor, sperm sayısını düşürüyor ve farklı hastalıklara da neden olabiliyormuş.

wifi kullanımı
wifi kullanımı

Mark Gibbs ‘Wifi bizi yavaş yavaş öldürüyor mu?’ isimli makalesi ile bundan belki yarım asır sonra internet ağları ve telefonların insan sağlığında yaratmış olduğu olumsuz etkiyi somut olarak görebileceğimize değindi.

Sağlınız İçin Önlem Alın

Çocuklara daha fazla etki ettiği söylenen bu elektro manyetik dalgalar hamilelerin olduğu evlerde asla bulunmamalı. Yani anne adayları evinde wifi kullanmasın ve telefonu yakında tutmasınlar. Özellikle çocukları korumamız gereken bu tehlikeli dalgalar yıllar sonra büyük bir sağlık krizine yol açabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca kablosuz internet ve telefondan uzaklaşılması şarttır. Bu amaçla bu tür cihazların satışı izlenmeli ve sınırlanmalı.

wifi
wifi

Siz de bu konuda bilinçli olun ve kendinizce gereken önlemleri şimdiden almaya gayret edin. Ne yazık ki teknolojinin nimetleri her zaman olumlu sonuç getirmeyebiliyor.

modem
modem