Porselen gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin Püf Noktalar

21 Şub

Pürüzsüz bir cilt dokusu ölü hücrelerden arınmış, sağlıklı bir cilttir. Evinizde bulunan doğal malzemeleri düzenli kullanarak cildinizin kırışmasını engelleyebilir ve genç görünmesine katkı sağlayabilirsiniz. Cildinizde akne problemleri varsa mutlaka bal ve tarçın mucizesinden yararlanın. Eşit miktarda karıştıracağınız bal ve tarçını yüzünüze sürün ve yarım saat bekletin. Haftada bir uygulamanız yeterlidir.

cilt temizliği
cilt temizliği

Canlı Bir Cilde Sahip Olmak için Uygulanacak Maskeler

Karbonat sadece leke maskelerinde kullanılmaz. Karbonat aynı şekilde cildinizin porselen gibi görünmesini de sağlar. Yarım tatlı kaşığı karbonatı saf su ile karıştırın ve yüzünüze sürün. 10 dakika cildinizde bekletin. Cildinizi gülsuyu ile temizleyin ve cilt yapınıza uygun nemlendiriciyi sürün.

gül suyu ve cilt temizliği
gül suyu ve cilt temizliği

Cildin PH dengesini artıran ve cilt üzerindeki mantarı yok eden elma sirkesini düzenli kullanmalısınız. 1 kahve fincanı elma sirkesi, 1 şişe maden suyu ve 1 kahve fincanı gül suyunu bir şişeye koyun. Bu karışımı buzdolabında saklayın. Günde üç kere cildinize tonik şeklinde uygulayın.

Çilek, cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlar. İki adet çileği ezin ve içine bir çay kaşığı bal ilave edin. Haftada bir cildinize bu maskeyi uygulayın. Cildiniz pürüzsüz hale gelir. Yeşil çayda aynı şekilde cildin parlak ve genç görünümüne yardım eder. 1 çay kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı yeşil çay, 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayın. Düzenli uygulama neticesinde cildinizin nefes aldığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir