Teknoloji Her Yerde Kendini Gösteriyor

23 Şub

VAQSO VR adlı aygıtla sanal gerçeklik cihazlarına değiştirilebilir kartuş kokuları eklendi. Oculus Rift veya HTC Vive ile sanal yolculuğa çıkanlara büyük kolaylık gelecek ve değiştirilir kartuşlarda bulunan kokuları kullanacaklar. Sanal gerçeklik dünyasını geliştiren teknoloji ile 10 farklı koku algılanacak.

oculus
oculus

VAQSO VR ile Ortam Kokusu Alınacak

Son sürümü kısa sürede piyasaya sürülecek ve sanal gerçeklik dünyasına yeni bir çığır gelecek. VAQSO VR adındaki küçük harici aygıt sayesinde ortam kokuları alınacak. 3G çıktığı zaman kokunu gönder esprileri artık gerçek oluyor. Sanal gerçeklik dünyasının sınırları oldukça gelişiyor. Japonya merkezli olan şirket sanal gerçeklik dünyasını bir adım öne taşıdı.

VQOSO VR adlı aygıtı Play stationa takabileceğiniz gibi HTC Vive ya da Oculus Rift adlı sanal gerçeklik dünyalarına takarak kullanabiliyorsunuz.

htc vive
htc vive

Oyunlarda silah atışı yaptığınız zaman barut kokusunu dahi alabiliyorsunuz. İstediğiniz programa yüklediğiniz zaman farklı kokuları alma özelliğini sistem içinde bulabilirsiniz.

Sanalda macera sevenler için farklı kokuları almayı sağlayan küçük aygıt ile sanal gerçekliği de yaşayacaksınız. Üreticiler şimdiden piyasaya sürme hazırlığındalar. Tasarım sayesinde oyun oynarken ya da arkadaşlarınızla konuşurken istediğiniz kokuyu karşı tarafa yollayacaksınız. Sürprizlerle dolu olan sanal gerçeklik dünyası ile oyunları daha canlı şekilde oynayacak ve oyun içinde bulunan kokuları da kullanacaksınız. Teknoloji dünyasını yenilikleri her geçen gün sanal dünyayı şekillendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir