Poyraz Karayel Konusu İle Dikkat Çekiyor

16 Ara

Yayınlandığı kanalda yoğun izleyici sayısıyla karşılaşan Poyraz Karayel, romantik polisiye tarzında bir dizi. Dizi başladığı günden itibaren başarılı bir seyredilme grafiği yakalamış durumda. Konusuna değinmek gerekir ise, polis olan Poyraz, teşkilatın verdiği görev sebebiyle ünlü ve tehlikeli bir çetenin içine sızar. Kendisini eski polis olarak tanıtır ve mafyanın babası Bahri Umman’ın ilgisini çeker.

Poyraz ve Ayşegül

Poyraz sadece Bahri babanın sevgisini kazanmakla yetinmek, kızının peşine düşer ve zamanla aralarında bir yakınlaşma olur. Hikayenin esas kızı olan ve aynı zamanda Bahri Umman’ın kızı olan Ayşegül’ün babası ile arası hiç iyi değildir. Kardeşinin ölümünden sorumlu tuttuğu babasından ve onun karanlık işlerinden nefret eder.

Bu sebeple ailesinden uzak, sakin bir yaşam sürer. Poyraz’ın hayatına girmesiyle babası ve sevdiği adam arasındaki ilişkilerin ortasında kalır. Sevmediği o dünyaya yaklaşmış olarak bulur kendini ve bu yüzden babasının düşmanlarının hedefi haline gelir.

Poyraz ve Bahri Umman

Poyraz bir görev olarak yola çıktığı bu yolda Bahri babanın farklı yönlerini görür. Adalet kavramına şaşırır, merhameti dikkatini çeker. Ve zaman içinde onun arkasından iş çevirmek, onun hakkında teşkilata bilgi veriyor olmak zorlaşır. Aralarındaki bağ giderek güçlenir ve Poyraz artık bir kanun adamı olmaktan, Bahri Umman’ın sağ kolu olmaya başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir