Renklerin Üzerinizdeki Etkisi Sandığınızdan Daha Fazladır

30 Eki

Renklerin gücüne inanır mısınız? Özellikle de söz konusu olan yaşam alanları ise, renklerin insanlar üzerinde hatırı sayılır bir etkisi olduğunu söylemek gerekir. Mesela evinizi dekore edeceğiniz zaman ya da bunu bir profesyonele emanet ettiğinizde ilk söyleyeceğiniz şeylerden biri renkler konusundaki hassasiyetiniz olacaktır. Yani sevdiğiniz renklerin kullanılmasını istemek sizin en doğal hakkınızdır.

renkli dekor
renkli dekor

Dekorasyonda Sevdiğiniz Renkleri Farklı Renklerle Harmanlayın

En sevdiğiniz renkleri kontrast başka renklerle bir arada kullanmak sizin de bakış açınızı genişletecek ve farklı renklerin bir araya gelmesinden doğan ışıltıyı hissedeceksiniz. Örneğin salonunuzun dekorasyonunda beyaz ve türkuaz tonlarınızı tercih ediyorsanız aralara mercan ve narçiçeği renklerini de mutlaka serpiştirmelisiniz. Çünkü türkuaz tonları bu renklerle harika bir ahenk oluşturacaktır.

renkli salonlar
renkli salonlar

Bu renklerin hâkim olduğu koltuk minderleri, halılar ya da perdeler salonunuzun havasını bir anda değiştirecek ve sizi de etkisi altına alacaktır. Baktığınız zaman kendinizi hem yuvanızda hissedecek hem de bambaşka diyarları hayal edeceksiniz. Zaten dekorasyonun amacı da budur, sizi şaşırtmak ve mutlu etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir