Salon Duvarı Dekorasyonu

24 Mar

Evlerin en önemli alanlarından bir tanesi olan salon alanları, hem oturanlar için bir yaşam alanı, hem de misafirlerin ağırlandığı ortamlardan bir tanesidir. Salon duvarlarının dekorasyonu bu açıdan oldukça önemlidir.

duvar dekorasyon fikirleri
duvar dekorasyon fikirleri

Salon duvarlarının dekorasyonunda kullanılabilecek boya malzemeleri olabileceği gibi, duvar kâğıtları ile de dekorasyon yapılabilir. Bunun yanı sıra, duvarlarda kullanılabilecek bir takım aksesuarlar ile de dekorasyon yapılabilir.

Duvar Süsleri

En önemli duvar süslerinden bir tanesi saatlerdir. Hemen hemen her salon duvarında mutlaka dekoratif ve şık bir duvar saati bulunur. Bazı salonlarda, klasik ve antika saatler tercih edilebilir. Duvara asılabilen modellerin yanı sıra, ayaklı olan modeller, duvarların önüne de koyulabilir.

duvar modelleri
duvar modelleri

Ünlü sanatçıların tablolarından esinlenen, reprodüksiyon tablolar, salon duvarlarında kullanılan bir başka aksesuarlardan bir tanesidir. Günümüzde bu tür eserlerin yanı sıra üç boyutlu eserler de salon duvarlarını süsleyen aksesuarlar arasında yer alıyor.

Duvar Kâğıtları

Duvar kâğıtları ile süsleme de, günümüzde en çok kiracılar tarafından tercih ediliyor. Uygulaması ve sökmesi kolay olan duvar kâğıtları, farklı renk ve desen seçenekleri ile birlikte kullanılabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir