Selüliti Önlemek için Ne Yapmalı?

3 Mar

Kadınların en büyük problemlerinin başında selülitler geliyor. Güzelliği gölgeleyen ve ne kadar zayıf olunursa olunsun karşısına çıkabilen bu cilt problemi, tamamen yağ dokularıyla alakalıdır. Dirençli yağ dokularının oluşumuyla birlikte vücutta istenmeyen görünümlerin oluşmasına neden olur. Peki, bunu önlemek mümkün değil mi? Elbette mümkün. Yapılması gereken şeylerin başında bol su ve sıvı tüketimi geliyor. Düzenli olarak günde 2 litre ve üzeri su içmeye başladığınızda vücudunuzdaki değişimi fark edeceksiniz.

selülit
selülit

Selülit oluşumunu engelleyen besinlerin başında ise yeşil çay gelir. Antioksidan içeriği sayesinde vücudu dirençli yağ dokularından kurtarır ve kilo vermeye de yardımcı olur. Bütün yeşil yapraklı sebzeler de selülit oluşumunu engellemek engeller. Aslında temelde metabolizmanın hız kazanması vardır. Hızlı ve sağlıklı bir metabolizma, kilo alımını engeller ve selülit oluşumunun da önüne geçer.

Selülit Nasıl Geçer?

Sağlıklı beslenmek ve metabolizmayı hızlandıran besinler tüketmek selülit oluşumunun önüne geçer, ancak var olan selülitlerden kurtulmanın en sağlıklı yolu egzersiz yapmaktır. Sporu bir şekilde yaşamınıza dâhil etmelisiniz. Sürekli ve düzenli egzersiz selülit başta olmak üzere fazla kilolardan kaynaklı bütün problemlerin önüne geçecektir.

selülit maskesi
selülit maskesi

Cerrahi operasyonlarla da selülit son bulabilir. Liposuction gibi vakumlu yağ alma yöntemleri ile hayal ettiğiniz gibi bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu dikkat edildiği müddetçe uzun süreli ve sağlıklı bir işlem de olabilir. Ancak doğru olanı selülit oluşumuna izin vermeden sağlıklı beslenerek önlem almaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir