Vintage Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

5 Mar

Vintage dekorasyon olarak bilinen ve genel olarak eski yılarla ait olan ev eşyalarının belli bir uyum içersinde dekore edilmesi ile elde edilen nostaljik havaya verilen isimdir. Vintage ev dekorasyonunu yaparken en önemli şey uyumdur. Genel olarak pastel tonların hâkim olduğu bu dekorasyon örneğinde çiçek desenlerini asla atlamamak gerekir. Vintage ev dekorasyonunuzda yapay büyük çiçeklere yer açmanız oldukça etkili bir birliktelik yaratacaktır. Çiçeklerin gene beyaz ya da pastel tonlarında olması öneriliyor.

vintage ev
vintage ev

Cam bir vazo içinde oldukça etkili olacaktır. Oymalı mobilyalar, büyük parça danteller dekorasyonda olabilecek olan ürünlerdir. Aynı zamanda piyasada satılan vintage havasını evinize katacak olan birçok aksesuar bulunuyor. Bu aksesuarlardan birkaç tane alıp dekorasyonunuza ekleyebilirisiniz. Vintage ev dekorasyonunda yer verilememsi gereken renk tonu ise canlı ve parlak olan tonlardır. Bu tonlar vintage dekorasyonunuzda sırıtacaktır.

Vintage Ev Dekorasyonu Yaparken Karşılaşılan Zorluklar Nelerdir?

Vintage ev dekorasyonu yaparken karşılaşılan en büyük zorluk yeni olan eşyaları ile vintage özelliği taşıyan eşyaların bir arada kullanılmasında yaşanan sıkıntıdır.

country ev
country ev

Yeni olan eşya ile vintage eşya arasında uyumu yakaladığınızda muhteşem bir hava yansıtırsınız. Fakat genelde bu yeni uyumluluğunda olmaması gereken ise modern mobil ya ve geometrik desenli halılardır.  Bunların yer aldığı bir ev dekorasyonunda vintage dekorasyonundan söz etmek neredeyse imkânsız olup oldukça kötü bir görüntü yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir