Sosyal Medyada Yapılan Hatalar

25 Şub

Sosyal ağları son dönemlerde sadece kişiler, bireysel olarak kullanmıyor aynı zamanda markalar, şirket adına ya da bir ürün adına da sosyal ağ hesabı yönetebiliyor. Ancak bu noktada yapılan çeşitli bir takım hatalar bulunuyor ve bu hatalar nedeniyle takipçiler sık sık rahatsız edici durumlar içerisine girebiliyor.

twitter
twitter

Twitter’ı Otomatik Kullanmak Büyük Hata!

Etkileşimin olduğu büyük sosyal ağlardan biri olan Twitter’da son dönemlerde birçok hesap, bazı eklentiler aracılığıyla otomatik kullanılıyor. Ancak bu, takipçileriniz için pek de iyi sayılacak bir deneyim değildi. Birçok kişi, bu durumdan memnun olmamaktadır. Karşılıklı diyalog içerisinde etkileşimde olmayı bilip buna göre sizlere sorulan sorulara da doğru yanıtlar vermek önemlidir.

Yüzlerce Etiket Kullanmak Eski Çağlarda Kaldı

Artık birçok program aracılığıyla en çok takip edilen etiketleri kısa sürede bulunabiliyor. Bu nedenle de birbiriyle bağlantısı olmayan ve hatta fotoğrafla dahi bir ilişkisi olmayan etiketlerin Instagram’da fotoğraf altı şekilde eklenmesi en büyük hatalar arasında yerini alır. Mantık çerçevesinde etiketler dışında ki alakasız etiketler, sizin amatör oluşunuzdan başka hiçbir şeyi karşı tarafa göstermeyecektir.

twittwer hataları
twittwer hataları

Twitter’da Otomatik DM Atma Bitmeli

Markaların sıkça başvurduğu yollardan biridir. Bir diğer adı ise spam olan bu durum, markaların genelde takipçisine otomatik olarak “beni takip ettiğin için sana teşekkür ederim” tadında bir direkt mesaj gönderme durumudur. Ancak bu durum pek de memnun edici ya da merak uyandırıcı olmadığı gibi tam aksi itici bir durumdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir