Temiz Olmayan Bir Ciltte En Güzel Makyaj Bile Hüsran Olur

30 May

Kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri makyajlarını temizlemeden uyumalarıdır. Yani sabah evden çıkmadan önce yaptıkları makyajla gece uykuya yatmaları ciltlerinin hava almadığı gibi gereğinden uzun saatler makyaj malzemelerinin içinde bulunan kimyasallara maruz kalması demektir. Bu da bir cilt için yapılabilecek en son şeylerden biri bile değildir.

makyaj modeli
makyaj modeli

Önce Gözlerinizi Sonra Tüm Yüzünüzü Temizlemelisiniz

Her gün makyaj yapmanız gerekebilir ya da sırf çok sevdiğiniz için makyajsız dışarı çıkmıyor olabilirsiniz. Bunda hiçbir sıkıntı yoktur. Asıl sıkıntı o yaptığınız makyajı temizlememenizdir. Göz makyajı temizleyici toniklerle önce gözlerinizi temizlemelisiniz. Özelliklede kirpiklerinizde kuruyan ve çıkmamak için direnen rimel kalıntılarına karşı dikkatli olmalısınız. Çünkü bunun sonucu kirpik dökülmelerine kadar gider.

makyaj yapmak
makyaj yapmak

Gözlerden sonra tüm yüzünüzü belki makyaj temizleme mendili ile ya da cilt temizleyici losyonlarla temizleyebilir, yıkayıp kuruladıktan sonra da nemlendiricinizle cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Kısacası burada cildinizle ilgili dikkat etmeniz gereken iki önemli ayrıntı iyi temizlenmesi ve ardından mutlaka nemlendirilmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir