Hamilelikte Bunlardan Kaçının

2 Haz

Hamilesiniz ve yakında bir evladınız olacak. Eşiniz ile olan evliliğinize bir meyve ekleyeceksiniz. Bu hayata eşi benzeri olmayacak olan bir hayat getireceksiniz. Bunun sorumluluğunun bilincinin farkına varın ve ona göre davranın. Hamilelikte kaçınmanız gereken birtakım şeyler vardır. Bunları kesinlikle yapmayın. Eğer yaparsanız bebeğinizin hayatını da tehlikeye atmış olursunuz.

gebelik
gebelik

Bunlardan Kaçının

Hamileyken kaçınmanız gereken şeylerin başında sigara geliyor. Eğer sigara içiyorsanız kesinlikle bunu bırakmanız şart. Sigara sadece sizin ciğerlerinize zarar vermez aynı zamanda bebeğinizin de hayatını büyük ölçü de etkiler bu yüzden sigaradan kesinlikle uzak durmalısınız. Keza aynı şekilde alkolden de uzak durmanız gerekiyor.

hamilelik
hamilelik

Hamileyken kendinizi fazla yormamalısınız. Hareketsiz kalmayın ama kendinizi de yormayın. Fazla ağır olan eşyaları kaldırmayın. Dengeli ve düzenli bir şekilde beslenin. Yemeklerinizi aksatmayın. Yemek yemeye de özen gösterin. Yaşayacağınız problemlere bağlı kalarak bebeğinizin de içeride moralini bozmayın. Bunlardan kaçınırsanız ve sağlığınıza da dikkat ederseniz hamilelik süresi boyunca hiçbir sıkıntı yaşamazsınız ve bebeğinizi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir