Windows Edge’e WhatsApp Geliyor

25 Eyl

Windows 10’un resmi olarak piyasaya çıkmasıyla birlikte, Microsoft aynı şekilde bu sürüm ile beraber gelen yeni tarayıcısı Windows Edge’i tanıttı. Bununla beraber Edge ile beraber çeşitli iyileştirmeler yapan Microsoft, işletim sistemi içerisinde kullanılmasını istediği Windows Edge ile yeniliklerini de sundu.

whatsapp
whatsapp

WhatsApp Tarayıcı Üzerinden Mesajlaşma Özelliği

WhatsApp, bilindiği üzere 2015 yılı başlarında yaptığı özellik sayesinde Google Chrome’da tarayıcı üzerinden mesajlaşma özelliği sunmuştu. Bununla beraber diğer tarayıcılarda da bu özellik aktif oldu ve yaygınlaştı. Günümüzde birçok kullanıcı, telefonunda ki WhatsApp uygulamasını tarayıcısına aktararak bilgisayardan da sohbet edebiliyor. Bunun üzerine Microsoft’ta devreye girerek, kendi tarayıcısında çalışmayan, desteklemeyen bu özellik konusunda çalışmalara başladı.

Bununla kalmayan Microsoft, WhatsApp’ın tarayıcı üzerinden mesajlaşma özelliği konusunda Internet Explorer ve Windows Edge üzerinde kullanım sunulması adına anlaştı. Resmiyette anlaşmalar ve duyurular yapıldığı üzere, şuanda herhangi bir güncelleme bulunmuyor.

whatsapp geliyor
whatsapp geliyor

Ancak ilerleyen günlerde yeni güncellemeler ile birlikte WhatsApp, sadece Chrome, Opera, Safari ya da Firefox’ta değil aynı zamanda Microsoft’un iki internet tarayıcısında da kullanılabilecek.

Windows 10 ile birlikte gelen Windows Edge dahil artık tüm tarayıcılarda WhatsApp web sürümü uygulamaya geçecek olup, mesajlaşma işlemlerinizi istediğiniz, sevdiğiniz tarayıcı üzerinden yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir