Yeni Yılda Sağlıklı Olabilmek için 3 Tavsiye

26 Şub

Yılbaşı geldiği zaman herkes hayatı ile ilgili radikal kararlar alarak yeni yılda daha değişik ve farklı bir hayat yaşama hayallerini kurmaya başlar. Anca yeni yıla girdikten sonra tam olarak ne yapacağını kestiremeyen kişiler ufak bir bocalama yaşayabilirler. Sağlıklı bir hayatı yeni yılın ilk başlarında yaşamak ve sağlıklı beslenme hakkında kendinizi hazırlamak istiyorsanız sizler için 5 adet tavsiyede bulunuyoruz.

   1.Et Tüketimi

Kırmızı et tüketiminin fazlası sağlığınız için tehlikelidir. Her gıdayı dozunda yemeniz gerektiği gibi sürekli et ağırlıklı beslenirseniz sebzelerin faydalarından yararlanamazsınız.

et tüketimi
et tüketimi

   2.Karbonhidrat Ağırlıklı Beslenmeyin

Pilav, makarna, tuz, şeker gibi gıdaları hayatınızdan tamamen çıkartın. Alışma sürecindeyken bu besinleri en fazla haftada 1 olacak şekilde ve ufak porsiyonlarda tüketin ve bu süreyi giderek uzatın.

karbonhidrat
karbonhidrat

   3.Az ve Sık Yiyin

Bir oturuşta büyük bir porsiyon yemek yerine ufak porsiyonlar ile sık yemek yemeye çalışın. Yemeklerden kalktığınız zaman tekrar açlık hissederseniz sağlıklı beslenme için faydalı besinlerden az tüketerek açlığınızı bastırmaya çalışın.

az yemek
az yemek