Yorgunlukla Baş Etmenin Yolları

28 Şub

Kış mevsiminin soğuk ve kapalı havalarında daha fazla kendini gösteren yorgunluk ile baş etmek çoğu zaman zordur. Hayat standartlarınızın tamamını etkileyen yorgunlukla baş edebilmeniz için bütün hayatınızı baştan aşağıya gözden geçirmelisiniz.

yorgunluk
yorgunluk

Kahvaltı iyi bir güne başlamanız için olmazsa olmaz bir öğündür. Günlük enerjinizin neredeyse tamamını yapacağınız kaliteli bir kahvaltıdan alabilirsiniz.

yorgun olmak
yorgun olmak

Sıvı tüketimi yorgunluk problemi denildiği zaman akla gelen diğer konulardan birisidir. Vücudunuzun %2’sinin su olmasından dolayı enerjinizin %20 oranında azalması mümkün olabiliyor. Günlük olarak en az 1.5 litre su tüketirseniz hem yorgunluk problemi yaşamazsınız hem de vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırırsınız.

Ara Öğünlerde Ne Yenilmeli?

Yoğun hayatınızın içerisinde koşuşturmacadan vakit bulamadığınız zamanlar kendinizi daha yorgun hissedebilirsiniz. Bu tür durumlarda öğle yemeği ya da akşam yemeği öncesinde araya ufak bir öğün sıkıştırın. Meyve, yoğurt, yulaf ve tahıl gevreği gibi besinleri tüketmeye çalışın.

ara öğün
ara öğün

Hazır gıdalardan uzak durun. Bisküvi, cips, hamburger gibi gıdalar içerdikleri trans yağlardan dolayı vücutta daha fazla stres oluşmasına yol açıyor. Yorgunluk problemleri yaşamak istemiyorsanız trans yağlı gıdalardan uzak durmalısınız.