Youtube İzlenme Arttırma

11 Tem

YouTube’da öne çıkmak için, çok sayıda taktik vardır. Bunların tamamını incelemeniz ve uygulamanız gerekir. Youtube izlenme artırma videolarınızın başlığı, youtube seo kaliteniz, kullandığınız içerik ve görseller ve kullanıcılarınız ile olan iletişiminize bağlıdır.

İlgi Çekici, Mutlaka Görülmesi Gereken Başlıkları Yazın

YouTube pazarlama tamamen sunumla ilgilidir. Videonuzun performansı söz konusu olduğunda başlıklar çok önemlidir. İlgi çekici başlıkları hazırlamanın anahtarı, clickbait yapmadan insanların ilgisini çekmektir.  İnsanlar genelde eğlenceli içerik isterler. Bunun için soru tabanlı başlıklar veya abartılı cümleler kullanılabilir. “En iyiler” listeleri ve “nasıl yapılır” başlıkları da çoğu zaman kullanıcıların ilgisini çeker.

Aklınıza gelen ilk fikirle uğraşmak yerine ilgi çekici başlıklar üzerinde zaman geçirmeniz gerekir. Yapılan bir çalışma, YouTube video başlıklarının 41 ila 70 karakter arasında olması gerektiğini belirtiyor.

Youtube SEO’nuzu Artırın

Youtube seo ile youtube izlenme artırma nasıl yapılır? Videonuzun Google aramalarında görünmesi oldukça önemlidir. Ne kadar fazla aramada görünürse kitlelere erişim o kadar artar. Google’daki herhangi bir ürün veya ”nasıl yapılır” sorgusu YouTube’dan bir şey döndürür.

YouTube, kendi içinde dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Tıpkı kullanıcıların ürünleri aradıkları ve Google üzerinden çözülmesi gereken sorunlara ihtiyacı olduğu gibi, aynı şey YouTube’da da geçerlidir. YouTube videolarınızı, anahtar kelimeler, etiketler vb. Açısından optimize edilmesi gereken diğer içerikler gibi düşünün.

Hedef anahtar kelimeleri başlıklarınıza ve açıklamalarınıza ekleyin. Anahtar kelime fikirleri bulmanıza yardımcı olması için Keywordtool.io gibi bir araç kullanabilirsiniz. Videonuzdaki anahtar kelimelerden bahsedin. Bazı araştırmalara göre, videonuzdaki hedef anahtar kelimelerinizi söylemek YouTube’un videonuzun ne hakkında olduğunu daha iyi anlamasına yardımcı olabilir.

YouTube, videoların arama sonuçlarında nerede sıralandığını belirlemeye yardımcı olması için katılımı (beğeniler, yorumlar, görünümler) kullanır. YouTube’un videolarınızı kimlere göstereceğini daha iyi anlamasına yardımcı olması için kategorileri kullanın. Kategorilere ek olarak, YouTube’a içeriğiniz hakkında daha fazla bağlam sağlamak için videolarınıza etiketler de ekleyebilirsiniz. Oldukça az sayıda etiket kullanabilirsiniz, bu yüzden aklınıza gelebilecek kadar çok etiket ekleyin. Tıpkı web siteniz için SEO’da olduğu gibi, anahtar kelime yapmayın. Anahtar kelimeleri, yalnızca sahip olmak uğruna değil, anlamlı olduğunda kullanın.

Kitlenizin Ne İstediğini Anlayın

Ürettiğiniz herhangi bir içerik türüyle, kitlenizin istediklerine uygun olduğundan emin olmak istersiniz. Blog yazısı yazıyor veya video oluşturuyor olun, kitlenizi ve sizden ne tür içerik görmek istediklerini öğrenmeye başlayın. YouTube kanalınızı tanıtmaya yeni başlıyorsanız, rakiplerinize veya sektörünüzdeki diğer video içerik oluşturucularına göz atın. Hangi videolarının en fazla görüntüleme ve katılım elde ettiğine bakın. Bu, kitlenizin hangi konular hakkında bilgi edinmek istediği ve hangi tarz videoları tercih ettikleri hakkında bir fikir verecektir. Başka bir çözüm, daha önce video yüklediyseniz YouTube Analytics’inize bakmaktır. YouTube size kitle demografisi, konumu, katılımı ve diğer faydalı istatistikler hakkında ayrıntılı bilgi verir.

Youtube Topluluğuyla İletişim Kurun

YouTube’u kendi başına bir sosyal ağ olarak düşünmemenize rağmen, platform, kullanıcıların profiller, beğeniler ve yorumlar yoluyla içerik üzerinden etkileşime girdiği başarılı bir topluluğu temsil ediyor. Görüntüleyenlerinizle her türlü etkileşim YouTube için olumlu bir sinyal olarak görülür. Abonelerinizle etkileşime geçmek kitlenizle daha güçlü bir bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Yorumları beğenmek yalnızca birkaç saniye sürer ve en iyi yorumu abonelerinize bir tür kişisel not olarak sabitleyebilirsiniz.

Küçük Resimlerinizi Özelleştirin

Thumbnail (küçük resimleri) ile youtube izlenme artırma nasıl yapılır? YouTube kanalınızı tanıtmak için en basit ancak etkili taktiklerden biri özel küçük resimler oluşturmaktır. Varsayılan olarak, YouTube herhangi bir videodan ekran görüntüsü alır ve küçük resim için kullanır. Ne yazık ki, bazen yakaladığı görüntü, kamerayı veya bir geçişi ayarlamanızın bulanık bir görüntüsü olacaktır. Küçük resimler kendiniz oluşturmak, videolarınızın bir bakışta daha çekici görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir profesyonellik hissine de işaret eder. Daha tutarlı ve marka oluşturmak için belirli bir yazı tipi ve stile sahip bir şablon bile oluşturabilirsiniz.

İzlenme arttırmak için https://www.youtubeturkiye.net/bilgiler/youtube-izlenmeleri-nasil-artiyor/ tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir