Yüzü Gergin Tutan Maskeler

1 Mar

Cilt tabakası zamanla yıpranır ve kırışır. Cildinizi her zaman sağlıklı tutabilir ve ışıltılı bir hava verebilirsiniz. Evinizde hazırlayacağınız maskeleri düzenli olarak cildinize uygulayın ve bol su için. Bal, salatalık, süt ve tereyağı cildi besler ve genç görünmesini sağlar. Maskeler doğal olduğu için bütçeniz de zarar görmez.

avokado cilt maskesi
avokado cilt maskesi

Cildi Besleyen Maskeler

Salatalık ve süt cildin canlanmasını sağlar ve gergin hale getirir. Bir cezvede bir su bardağı sütü kaynatın ve içine rendelediğiniz salatalığı ekleyin ve beş dakika daha ısıtın. Soğuttuktan sonra cam bir kavanoza koyun, pamuk ile sabah akşam cildinizi temizleyin. Gözenekleri sıkılaştırır ve makyajınızın kalıntılarını yok eder.

Tereyağı ve bal ise cildi hem yumuşatır hem de elastikiyetini sağlar. Bir çay kaşığı bak ve tereyağını bir kasede karıştırın. Cildinize sürün ve bir saat bekleyin. Maden suyu ile çıkarabilirsiniz. Düzenli olarak uygulanacak maskedir.

gençleştiren maske
gençleştiren maske

Tereyağı ve bal içine bir çay kaşığı badem yağı da ekleyebilirsiniz. Badem yağı cilt dokusunu güçlendirir.

Limon ya da portakal kabuğu ise cildin daha sıkı olmasına yardımcı olur. Meyve yediğiniz zaman kabuklarını cildinize sürün ve yirmi dakika cildinizde bekletin. Daha sonra gülsuyu ya da maden suyu ile cildinizi temizleyin. Düzenli yaptığınız zaman cildinizin ışıl ışıl olduğunu göreceksiniz. Her gece cildinizi gül suyu ile temizleyin. Gül suyu cilt tabakasını ölü hücreden arındırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir