Hamileliğin En Büyük Yardımcısı Süt

19 Eki

Bayanların en heyecanlı dönemleridir hamilelik zamanları. Üzerlerindeki ilgi artar bir anda en çok ilgilenilen kişi olurlar. Aile büyükleri bildikleri en iyi uygulamaları hamilelere kazandırmaya çalışırlar. Bu güzel ve yararlı tavsiyelerin başında da süt içmek geliyor.

Hamilelik dönemlerinde süt içmek hem annenin hem de bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Bebeklerin sağlıklı gelişimi için süt en önemli kalsiyum kaynağıdır. Ancak hamilelik zamanlarında annelerin süte karşı bazı tiksinmeleri olabilmektedir. Bu nedenle zorlamak iyi bir seçenek değildir.

Hamilelikte süt içmenin faydaları
Hamilelikte süt içmenin faydaları

Kendiniz İçin Süt İçin

Bebeğin kalsiyum ihtiyacı ilk dönemlerde fazla olmaz ancak 28. haftadan sonra bu ihtiyaç artmaya başlar. Bu nedenle belirli dönemlerde kalsiyum ihtiyacını karşılamak adına süt içmek faydalı olacaktır. Bu zamandan önceki dönemlerde yeterli kalsiyumu almak anneler için depolama imkanı sağlar.

Hamilelikte süt içmek
Hamilelikte süt içmek

 

Daha sonraları yeteri kadar kalsiyum alınamasa bile bebekleriniz bu durumdan etkilenmez. Bebeğiniz ihtiyacı olan kalsiyumları sizden karşılayarak bu eksikliği giderecektir. Ancak hamileliğinizin son zamanlarında vücudunuzun ihtiyacı olan kalsiyumları almamanız durumunda bazı bölgelerde oluşacak kramplara hazırlıklı olmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir